Weekend w Warszawie – gdzie się udać


Weekend w Warszawie – gdzie się udać

Chcesz odwiedzić stolicę Polski? W Warszawie znajdziesz wiele atrakcji i zabytków, ale też możesz wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych. Dlatego dokładnie zaplanuj sobie czas spędzony w tym mieście, a dzięki temu spędzisz przyjemnie weekend w Warszawie. Nie wiesz, co warto zobaczyć w stolicy? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę, dzięki której na pewno nie będziesz się nudzić.

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Stolica Polski oferuje naprawdę przeróżne atrakcje, które dopasujesz nie tylko do Twoich zainteresowań, ale również do długości pobytu. Dzięki temu spędzisz wyjątkowy weekend w Warszawie, a także zyskasz motywację do kolejnych przyjazdów. Jeżeli zastanawiasz się, jakie miejsca warto odwiedzić w stolicy w ciągu dwóch dni, to skorzystaj z naszej listy.

Pałac Kultury i Nauki

zdjęcie: Łukasz Stefański

Zwiedzanie Warszawy rozpocznij od Pałacu Kultury i Nauki, czyli budynku, który ciągle budzi kontrowersje. Dla jednych to znak PRL-u i minionej epoki, a dla drugich jeden z najważniejszych symboli Warszawy. Jednak bez względu na to, jakimi uczuciami darzysz ten budynek, to na pewno zachwyci Cię swoimi rozmiarami, ponieważ ma aż 817 tys. m2. Nie ograniczaj się też tylko do obejrzenia budynku z zewnątrz, gdyż na 30 piętrze dostępny jest punkt widokowy, z którego rozciąga się doskonały widok na panoramę Warszawy. Poza tym w Pałacu mieści się również Muzeum Techniki i Muzeum Etnograficzne, więc jeżeli masz czas i ochotę, to tam zajrzyj.

Stare Miasto

Będąc w Warszawie, koniecznie odwiedź jedną z najładniejszych części tego miasta, czyli Stare Miasto, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W tej dzielnicy zdecyduj się na spacer, ponieważ co kawałek znajdują się ważne zabytki i po prostu musisz je zobaczyć. Zwiedzanie rozpocznij od Zamku Królewskiego i Kolumny Zygmunta. Później skieruj się w stronę pomnika syrenki, a potem przespaceruj się po rynku. Rozglądnij się wtedy po okolicznych kamienicach, które zachwycają kolorami oraz wyjątkowym charakterem. Gdy już dobrze poznasz Stary Rynek, to koniecznie odwiedź Krakowskie Przedmieścia, czyli najbardziej reprezentatywną ulicę w Warszawie. Tam znajdziesz liczne kościoły, kamienice oraz budynki, ale przede wszystkim idź zobaczyć Pałac Prezydencki.

Łazienki Królewskie

Jeżeli masz ochotę zagłębić się w historyczną część Warszawy, to koniecznie odwiedź Łazienki Królewskie. Ten park zachwyci Cię różnorodnością, a przy słonecznej pogodzie możesz tam spędzić więcej czasu, by spokojnie zobaczyć każdą z trzech części parku – Królewską, Belwederską oraz Modernistyczną. Zwróć uwagę na to, że na terenie Łazienek Królewskich znajdziesz nie tylko piękne rośliny lub staw, ale również historyczne budynki. Dlatego koniecznie przespaceruj się w kierunku Pałacu na Wyspie, który był ulubioną letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na terenie parku znajduje się również Amfiteatr, Pałac Myśliwiecki, Świątynia Egipska, Świątynia Diany i wiele innych budynków, które zachwycą Cię swoim wyglądem.

Weekend w Warszawie – co warto zjeść?

W przerwie między zwiedzaniem i innymi rozrywkami odwiedź restauracje, w której serwują smaczne jedzenie. Wykorzystaj czas, kiedy przyjeżdżasz do nowego miasta, na spróbowanie dotąd nieznanej kuchni bądź zdecyduj się na taką, którą naprawdę lubisz. Szczególnie polecamy Ci potrawy z Bliskiego Wschodu, bo nie znajdziesz w kraju wielu naprawdę dobrych lokali, które serwują takie dania. Dlatego będąc w Warszawie, odwiedź restaurację Leila, gdzie zjesz nie tylko potrawy wykonane przez doświadczonego szefa kuchni, ale również spędzisz miło czas. Natomiast, jeżeli szukasz lokalu idealnego na wieczór, to wybierz coś oryginalnego jak bar Sheesha, gdzie możesz zapalić fajkę wodną.

Pamiętaj o tym, że weekend w Warszawie, to niezbyt wiele czasu na eksperymenty i poszukiwanie jakiejś nieznanej restauracji, dlatego postaw na sprawdzone opcje, które Ci polecamy.

Gdzie warto przenocować?

Będąc w Warszawie, bez problemu znajdziesz wiele miejsc noclegowych. Jednak przyjeżdżając na weekend, zadbaj o dobrą lokalizację. Dzięki temu szybko dotrzesz do atrakcji, które chcesz zobaczyć podczas wycieczki. Dlatego najlepiej jeżeli hotel, apartament lub hostel będzie się znajdował w centrum miasta. Wtedy bez problemu skorzystasz z komunikacji miejskiej – autobusu, tramwaju bądź metra.

Zwróć również uwagę na to, że w Warszawie bardzo popularne są apartamenty z serwisu Airbnb, które na pewno będą dla Ciebie korzystne, jeżeli podróżujesz z innymi osobami. Na hostel postaw wtedy, gdy zależy Ci na bardzo niskich kosztach. Natomiast hotel zapewni Ci największy komfort. Dlatego po prostu wybierz opcję dostosowaną do Twoich potrzeb.

Weź udział w wydarzeniu

W Warszawie masz do dyspozycji wiele miejsc, gdzie odbywają się liczne wydarzenia, np. koncerty, mecze, imprezy charytatywne itp. Dlatego jeszcze przed wyjazdem na weekend w stolicy sprawdź, co będzie się wtedy działo w Warszawie. Dzięki temu możesz dodatkowo uatrakcyjnić Twój wyjazd. Kieruj się swoimi zainteresowaniami, a na pewno znajdziesz coś, co Cię zadowoli – może to być mecz reprezentacji Polski na stadionie narodowym, koncert ulubionego zespołu bądź premiera wystawy w muzeum.